Ostatní
Kvalitní report z Pokémon Prague European Cupu z pohledu Marka Řeháčka
fotky budou přidány co nejdříve
EUROPEAN CUP
Dny 8. – 10. října 2010 se nezapomenutelně zapsaly do historie TCG Pokémon v České republice, jelikož se zde, konkrétně v pražském hotelu DUO, uskutečnil K16-kový European CUP, neoficiální mistrovství Evropy. Přes různé spekulace o nízkém počtu hráčů před hlavním turnajem nakonec dorazilo úctyhodných 137 hráčů ze 7 zemí světa! Zastoupeny tak byly státy nejen evropské, ale i zámořské, resp. Kanada, kterou reprezentoval Julian Wong. Jedinou kaňkou na počtu samotném bylo zastoupení českých hráčů, jichž bylo opravdu pomálu (v kategorii Masters cca 25), vezmeme-li v potaz, že se svým významem a velikostí jednalo o tak výjimečný turnaj, konaný navíc na domácí půdě. Nutno podotknout, že několik z nich bylo v organizačním týmu, za což jim patří velký dík. A především pak Tomáši Cíchovi alias Snoxovi, který se o uskutečnění turnaje zasloužil nejvíce. O „velikosti“ turnaje netřeba dlouho polemizovat, jména jako Miguel Garcia (4. na letošním mistrovství světa), Alessandro Cremascoli (34. na letošním mistrovství světa), Marco Escher (49. na letošním mistrovství světa), Marco Brandoa, Marc Lutz patří k absolutní evropské špičce. Nesmím zapomenout ani na české zastoupení, kde domácí špičku reprezentovali zejména mistři a vicemistři České republiky – Otakar Bursa, Jan Forejt, Martin a Petr Janouš, Tomáš Just, Dušan Minařík, Jindřich Nepevný ml., Jan Rodek, Jan Zimmer a samozřejmě český PRO player Michal Bartošík. Všechny vyjmenovat nemohu, a tak se na mě „nejmenovaní“ nezlobte ;-). Nyní k samotnému třídennímu dění.
V pátek 8. října byly na programu od 15. do 22. hodiny booster drafty, každý byl určený pro 8 hráčů, a tak se vytvořilo několik skupinek, které si povětšinou užívaly prvních „mezinárodních“ klání. Osobně jsem se do žádného draftu nezapojil, avšak cena 250Kč (10 Euro)/4 boostery UD byla více než lákavá. Souběžně s drafty probíhala předregistrace do sobotního hlavního turnaje – cena 125Kč (5 Euro) byla exkluzivní, když si jako bonus každý odnesl jeden náhodný booster a Rayquaza krabičku na karty. V podvečerní 17. hodinu jsem se zaregistroval jako 40. v pořadí kategorie Masters, následně sehnal poslední dvě karty do svého „Chenlocku“ na sobotní Main Event a razil zpět domů, kde jsem se snažil natechovat deck zejména proti Machampům, o kterých jsem věděl, že mi budou dělat největší starosti, proto jsem přidal Misdreavuse s Mismagiusem SF v poměru 1-1 a šel spát.
Den s velkým D, sobota 9. října. Po probdělé noci mě vzbudil budík již v sedm hodin, za což jsem mu zrovna dvakrát vděčný nebyl. Do reportu rozhodně nemíním psát, že jsem udělal ranní hygienu, dal si snídani a přitom si zapnul v TV jednu nejmenovannou hudební stanici, abych se dostal z ranní letargie. Toto je v mém životě zkrátka rutinní záležitost a hádám, že nejsem jediný =). Následoval přesun na místo činu, tedy hotelu DUO, abych byl přesný. Po přes hodinu trvající cestě jsem směle vkročil do restaurace větších rozměrů, ve které se European CUP konal. Po vstupu do místnosti se na mém obličeji objevily známky úžasu, jelikož se na místě těsně před desátou hodinou tlačilo něco okolo 150 hráčů. Všude panovala vynikající, elektrizující atmosféra a samotnému oficiálnímu zahájení bránila už jen hrstka registrujících se opozdilců. Posléze museli všichni hráči na deset minut přejít do foyer [foajé], aby měli organizátoři čas na závěrečnou přípravu a zveřejnění zasedacího pořádku pro slavnostní zahájení European CUPu. O půl desáté byli všichni hráči „usazeni“, po mé levici seděla dvojička Marc Lutz, Marco Brandoa, za mými zády Miguel Garcia a Charlie, takže se přiznám, že sedět mezi takovými velikány mi bylo ohromnou ctí. Nyní již nic nebránilo zahájení pražského European CUPu, Tomáš Cícha, jakožto hlavní organizátor, přivítal všechny účastníky a poděkoval jim za to, že dorazili na pražský turnaj. Následně předal slovo Daně Morávkové, VIP tváři turnaje, která popřála všem hráčům hodně štěstí, a především poděkovala Tomášovi, že se mu podařilo zrealizovat European CUP. Jako poslední si o slovo řekl Radim Špicar, head judge EC, který následně představil celý organizační tým. Po zveřejnění veškerých formalit obešli organizátoři všechny hráče a vybrali od nich sepsané decklisty, tento proces zabral hodně času, a tak první kolo oproti původnímu plánu začalo se 40-ti minutovým zpožděním. To žádnému z hráčů náladu nezkazilo, ba naopak, hráči mezi sebou mezitím navazovali nová „mezistátní“ přátelství. K prvnímu kolu se postavilo 89 hráčů v kategorii Masters, 36 v kategorii Seniors a „pouze“ 12 v kategorii Juniors. Nyní k mému decku a mým utkáním.
Vybírat deck na European CUP jsem si moc nemohl, jakožto spíše „začínající“ hráč jsem měl k dispozici pouze „Chenlock“ a „DialgaChomp“. Zvolil jsem tedy prvně jmenovaný, který jsem již nějaký ten měsíc před EC poctivě testoval. Jako tech jsem do balíku přidal Misdreavuse s Mismagiusem SF zejména proti Mewtwoům Lv. X a Machampům, o kterých jsem předvídal, že by se mohli ve větší míře v decích soupeřů objevovat. Tři základní strategie „Chenlocku“ jsou dle mě všeobecně známé, a tak je nebudu zbytečně popisovat. Hlavní bijce decku představuje sniper Garchomp a Blaziken FB Lv. X, který svým útokem dává většině soupeřových Pokémonů 80/120 zranění.
Pro lepší představu přikládám decklist, se kterým jsem na EC bojoval o co nejlepší umístění:
Pokémoni: 22
4x Sableye
2x Blaziken FB
2x Blaziken FB Lv. X
2x Garchomp C
2x Garchomp C Lv. X
2x Uxie
1x Uxie Lv. X
1x Chatot G
1x Crobat G
1x Toxicroak G (promo)
1x Unown Q
1x Azelf
1x Misdreavus (SF)
1x Mismagius (SF)
Trenéři/Supporteři/Stadiony: 27
4x Cyrus´s Conspiracy
4x Power Spray
4x Energy Gain
4x Poké Turn
2x Cyrus´s Initiative
2x SP radar
2x Bebe´s Search
2x Pokémon Collector
1x Aaron´s Collection
1x Judge
1x VS Seeker
Energie: 11
4x Double Colorless Energy
4x Fire Energy
2x Psychic Energy
1x Darkness Energy
1. kolo - Georg Neunteufel (Rakousko) – LuxChomp (celkově 61., 3-4)
Los mi do prvního kola přisoudil Georga Neunteufela, se kterým jsme měli čas prohodit před samotným duelem pár vět, a tak jsem se dozvěděl, že je vášnivým hráčem Counter Striku. Co se týče samotného hraní Pokémonů, tak v kategorii Masters hraje druhým rokem a European Cup byl jeho prvním zahraničním turnajem. Samotný zápas pro mě nezačal vůbec špatně a to i přes skutečnost, že mi na open hand přišel pouze Azelf, soupeř začínal s Luxrayem. Georg začínal hru, okamžitě přiřadil DCE a „kousnul“ Azelfa za 30. Jelikož jsem si líznul Sableye a na ruce měl Conspiracy, tak jsem se vcelku rychle rozjel, na bench jsem přes SP radar zahrál Garchompa. Za energii jsem stáhnul Azelfa a do aktivu dal Sableye, na Impersonate a následnou Initiativu mi padly dvě liché, tudíž nic moc, ale na ruce Garchomp C Lv. X, Collector, a tak jsem si věřil. Nemá cenu popisovat celé utkání, v úvodu se mi podařilo Georga locknout pomocí Chatota, veškeré pokusy o Set Up Uxie či Bright Look Luxraye jsem eliminoval sprayem. Nakonec jsem si dokráčel zejména za pomoci Garchompa a Blazikena pro klidné vítězství a těšil se na dalšího soupeře. Nutno podotknout, že si Georg za celou hru nelízl jedinou Conspiracy.
1-0
2. kolo – Adam Holan (Česká republika) – DialgaChomp w/ Shuppet (DROP)
Ve druhém kole jsem se střetl s Adamem Holanem z Jindřichova Hradce, hrál jsem s ním poprvé v životě a nevěděl tak, co od něj čekat. Neunikla mi však informace o tom, že v prvním kole porazil Honíka, tak jsem se snažil soustředit a utkání nepodcenit. Na open hand mi tentokrát nepřišel Azelf, ale samotná Uxie, ostatní karty v ruce nic moc, tak jsem očekával velmi těžký boj, přestože mám proti decku soupeře rozhodně lepší Match-up. Zápas se pro mě moc dobře nevyvíjel, navíc jsem během pár kol udělal tři missplaye. Utkání jsem ale nevzdával, přestože jsem byl neustále o krok za Adamem, resp. za jeho Bronzongem, který mi činil největší potíže. Zhruba ve třetí čtvrtině duelu se začal stav odměn srovnávat, a to především díky jednomu Garchompovi v aktivu a druhému na benchi. V momentě, kdy nám oběma zbývaly poslední dvě odměny, ohlásili rozhodčí konec kola. To znamenalo „náhlou smrt“, jelikož jsem tušil, že by mohl Adam hru ukončit, zahrál jsem Judge a oba nás vymíchal. V závěru tak nastala nejdramatičtější možná situace, kdy nám oběma stačilo k vítězství líznutí energie. V osmém nastaveném kole se na mě usmálo štěstíčko, lízl jsem DCE, přiřadil ji k aktivnímu Garchompovi Lv. X s Energy Gainem a hru zakončil vítězstvím. Kdyby existovala v Pokémonech remíza, tak by byla v tomto případě naprosto spravedlivá. Po druhém kole následovala hodinová přestávka, tak jsme společně s Adamem vyrazili do místního McDonald´s poblíž metra Prosek, kde jsme se střetli s několika domácími hráči a zjišťovali, jak se českým barvám v konfrontaci se zahraničními účastníky daří. Po obídku směřovaly naše kroky zpět do hotelu DUO vstříc třetímu kolu.
2-0
3. kolo – Marc Lutz (Německo) – LuxChomp w/ Drifblim, Ambipom, Promocroak (celkově 4., 6-1)
Do třetího kola mi los přisoudil Marca Lutze z Německa, účastníka letošního mistrovství světa. Marc hrál výborně, bez chyb, pokud mám být upřímný, tak naplno využil svých zkušeností, které během sedmi let, co hraje TCG Pokémon, nasbíral. Paradoxem této hry zůstává, že jsem si na open hand mohl líznout jen stěží lepší karty, a přesto měl po celou dobu Marc navrch. O vítězství rozhodl samotný začátek, kdy mi při snaze o locknutí nepřálo štěstí, resp. při házení kostkami na Initiativu, když mi třikrát ze čtyř hodů padla lichá. Marc si následně „vršknul“ komunikaci, zahrál Set up Uxie, rozjel se a snaha o locknutí již byla marná. Luxrayem Lv. X následně vymýtil vše, co mu stálo v cestě a vcelku lehce mě porazil.
2-1
4. kolo – Marco Brandoa (Portugalsko) – LuxChomp w/ 2 Dragonite, Dialga (celkově 11., 5-2)
Po prohře s Marcem Lutzem ve třetím kole jsem zdravě motivovaný nastoupil do čtvrtého kola proti mistru Portugalska, účastníkovi letošního MS, Marco Brandoovi, který proti mně vyrukoval s LuxChompem, jemuž jsem během prvních čtyř kol EC čelil již potřetí! Hra se nesla v podobném duchu jako ta minulá. Hru jsem začínal s Crobatem v aktivu, Marco s Luxrayem. Poměrně rychle jsem do hry dostal Sableye a Impersonatem jsem se pokoušel o locknutí přes Initiativu. Dopadlo to ještě hůř než ve hře předešlé, ve všech případech se na kostkách objevil lichý počet puntíků a to v momentě, kdy Marco držel na ruce klíčovou Conspiracy. V průběhu dostal do hry dva Luxraye, Garchompa, Dragonita, Bronzonga a bylo prakticky rozhodnuto. Největší problémy mu v naší vzájemné hře způsobil Mismagius SF, kterým jsem se zbavil nejen nepříjemného Dragonita ale zároveň i veškerých Energy Gainů, které měl Marco přiřazené ke svým Pokémonům. Tím jsem ho hodně zbrzdil, ale v odměnách již bohužel nedohnal. Po našem duelu jsme měli dost času si ještě popovídat, a tak jsem se od Marca krom toho, že mu dal v předešlé hře soupeř T1 donk, dozvěděl, že je to jeho první evropský zahraniční turnaj.
2-2
5. kolo – Lukáš Navara (Česká republika) – Shaymin/Tangrowth X (celkově 52., 3-4)
Po dlouhé době český hráč, Lukáš je suprovej kluk z Českého Krumlova, ačkoli jsem se s ním setkal poprvé v životě, tak hra probíhala v naprosto výborné přátelské atmosféře. Oba jsme se ještě před samotným zahájením hry shodli, že zápasy proti zahraničním účastníkům jsou velmi těžké, zvláště kvůli tomu, že při hraní nejen musíš přemýšlet nad strategií, ale i nad jazykem (povětšinou anglickým). Nic nebránilo zahájení hry, a tak jsme si oba lízli 7 karet. V ruce jsem objevil poklady – Sableye, Garchomp, Cyrus´s Conspiracy, lépe to pro mě prakticky začít nemohlo. Do aktivu jsem dal Sableye, soupeř Tangelu. Sableyem jsem přes Impersonate zahrál Initiativu a padla jedna sudá, tak jsem Lukášovi dospodu balíčku umístil Bebe´s Search. Ve svém následujícím tahu jsem zahrál mimo jiné Chatota a kontroloval tak úvod duelu. V průběhu jsem do hry dostal všechny podstatné karty, a tak nebylo těžké zejména Blazikenem, na kterého mají travní pokémoni slabost, dokráčet pro „pohodlné“ vítězství.
3-2
6. kolo – Andrea Leoni (Itálie) – Kingdra/Machamp (celkově 30., 4-3)
Po Rakušanovi, Němcovi, Portugalci a dvou Češích mě v šestém kole čekala již pátá národnost, konkrétně Ital Andrea Leoni, který uměl skvěle anglicky, tak jsme si hezky pokecali, především o našich rozdílných kulturách. Andrea je z Brescie, takže to měl do Prahy se svým týmem ještě snesitelných 850 kilometrů, líbil se mu můj reprezentační dres, se kterým jsem hájil po celou sobotu české barvy a ptal se, co znamená nápis „Věříme“ na hrudi, po zmínce, že to má co dočinění s českým fotbalem, okamžitě pochopil, o co se jedná. Nyní ke hře. Andrea hrál Machampy s Kingdrou a pouze vítěz našeho zápasu mohl pomýšlet na postup do TOP16. Na open hand mi přišli dva Sableyové a Crobat s nepříliš dobře vypadajícím zbytkem karet – dva Spraye, Energy Gain a jedna ohnivá energie. Do aktivu jsem tedy šoupnul Sableye, soupeř Machopa. Líznul jsem si Poké Turn, jenž mi v danou chvíli nepomohl a Impersonatem si zahrál Initiative, kostky jakoby se v klíčových momentech spikly proti mně a opět padly dvě liché. Andrea si následně „vršknul“ Machampa a začal mi kosit jednoho Pokémona za druhým. V rozhodujícím momentu hry, kdy byla ještě jakási možnost na zvrat, jsem ke své Uxii Lv. X potřeboval dostat DCE, ta ani za pomoci Trade Off nepřišla. Andrea si tak z našeho střetnutí odnesl vítězství a s ní i reálnou šanci na postup do TOPky.
3-3
7. kolo – Emanuele Papa (Itálie) – Blastoise/Delcatty (celkově 43., 3-4)
Mým posledním soupeřem v hlavním turnaji na European CUPu byl Emanuele Papa, další hráč hájící italskou trikoloru. Do duelu s Papou, který hrál Blastoise s Delcatty, jsem dal srdíčko a veškerou energii, jež ve mně za celý náročný den zbyla. Proti Emanuelovi jsem předvedl famózní lock, za který by se nemusel stydět ani sám Linus Yale Jr., vynálezce moderního cylindrického zámku. Prvních deset kol jsem Itala k ničemu nepustil, a to především díky hodům na Initiativu a Chatotovi, kterého jsem, když byla potřeba, „točil“ přes Poké Turn. Emanuele byl hrou evidentně znechucen, hlavu měl podepřenou rukou, po každém líznutí si karty řekl „hraj“, a tak se jeho zrak spíše upíral na krásnou vedle hrající Roselbu Chiofalo. Než se Papa stačil pořádně rozehrát, tak jsem hru zakončil Dragon Rushem Garchompa a sebráním poslední odměny. Po skončení mi upřímně pogratuloval a zamířil ke svému týmu. Já byl extrémně šťastný, že se mi na prvním mezinárodním měření sil podařilo uhrát kladný výsledek a netrpělivě jsem čekal na informaci o tom, kolik českých hráčů se podívá do nedělní TOPky.
4-3
Výsledky prvního dne European CUPu kategorie Masters (TOP16 + čeští hráči, kteří nedropli)
1. Fabrizio Corrioni (7-0, Machamp/Kingdra)
2. Tobias Thesing (6-1, DialgaChomp w/ ToxiTank, Shuppet, Smeargle, Ambipom)
3. Jan Rodek (6-1, LGG)
4. Marc Lutz (6-1, LuxChomp w/ Drifblim, Ambipom, Promocroak)
5. Martin Janouš (6-1, Chenlock w/ Dragonite)
6. Ruslan Hlovyak (6-1, LGG)
7. Michal Bartošík (5-2, Machamp w/ Umbreon, Ditto, Smeragle)
8. Tomáš Just (5-2, Luxchomp)
9. Filipp Lausch (5-2, Sablelock w/ Dragonite, Promocroak, Honchkrow)
10. Julian Wong (5-2, LuxChomp w/ Dragonite)
11. Marco Brandoa (5-2, LuxChomp w/ 2 Dragonite, Dialga)
12. Gianmarco Morle (5-2, LuxChomp w/Dragonite, Ambipom, Blaziken, Dialga, Smeargle)
13. Petr Janouš (5-2, Chenlock w/ Dragonite)
14. Stefan Weber (5-2, Sablelock)
15. Lorenzo Pieri (5-2, LuxChomp w/Dragonite, Ambipom, Blaziken, Dialga, Chatot G)
16. Michael Pogodda (5-2, Gyarados/Regigigas)
17. Dušan Minařík (5-2, Chenlock)
25. Igor Sulima (4-3)
35. Marek Řeháček (4-3, Chenlock w/ Mismagius)
41. Kevin Král (4-3, Amphatrick)
46. Otakar Bursa (3-4, VileGar)
52. Lukáš Navara (3-4, Shaymin/Tangrowth X)
56. Martin Dvořák (3-4, DialgaChomp)
62. Jan Goetz (3-4, VileGar)
66. Ladislav Prošek (2-5, Gengar w/ Mewtwo)
76. Nikola Hnátová (1-6)
Po zjištění výsledků všech tří věkových kategorií jsem se s řadou českých hráčů vydal na večeři do McDonald´s, po jídle jsem se s nimi rozloučil a trmácel se přes celou Prahu zpět domů, jelikož jsem chtěl být čilý na fandění českým účastníkům při nedělním playoff, a taktéž na NHL, na které jsem vyhrál již měsíc předem lístky do VIP sektoru.
Závěrečný den, neděle 10. října. Dnešní program sliboval finále kategorie Juniors, playoff kategorií Seniors a Masters, doprovodné turnaje PT-on halfdeck (za 5 Euro) a Booster draft UD (za 10 Euro), a také soutěž v malování Pokémonů o ceny. Budík jsem si opět nastavil na sedmou hodinu, abych stihl být na místě již okolo půl deváté. Poté, co jsem dojel metrem na stanici Střížkov, u kterého se hotel DUO nachází, jsem si všiml Tomáše Justa alias BigBena a společně jsme kráčeli směrem k hracímu sálu, ten však byl k překvapení mnoha hráčů uzamčen až zhruba do půl desáté. Po otevření sálu již nic nebránilo slavnostnímu zahájení playoff.
Do prvního kola playoff v kategorii Masters nastoupilo sexteto českých hráčů, těm se však příliš nedařilo a do TOP8 postoupili pouze český PRO player Michal „Charlie“ Bartošík, Martin „Onix“ Janouš a Jan Rodek. Mezitím proběhlo finále kategorie Juniors, ve kterém měla Česká republika zastoupení v podobě Jana Zimmera, ten však po dramatickém boji nestačil na Lukase D. ze Švýcarska. Následovalo druhé kolo playoff kategorie Masters, ve kterém se postavil Martin Janouš Marcu Lutzovi z Německa, Jan Rodek Marcu Brandoovi z Portugalska a Michal Bartošík svému přemožiteli ze soboty Thobiasovi Thesingovi. Zatímco Michal svůj duel zvládl po nervydrásající „náhlé smrti“ díky vršknutí si Rare Candy na Uxii, Martin i Jan své zápasy bohužel prohráli. Předtím, než jsem odjel na zápas NHL do pražské O2 Arény, jsem popřál hodně štěstí Charliemu v TOP4 a Janu Forejtovi alias Golemovi, kterého čekalo finále v kategorii Seniors proti dvojnásobnému mistru Portugalska Joao Pedro Cachada Lagrifovi. Později téhož dne si Charlie v TOP4 se svým soupeřem poradil a postaral se o velkou senzaci, jelikož jsme ve finále každé věkové kategorii měli české zastoupení! Golem mezitím nastoupil k finále Seniorů, které opanoval a po zásluze si odnesl trofej určenou pro vítěze European CUPu. Tentýž kousek se povedl o něco později i českému PRO playerovi Michalu Bartošíkovi v kategorii Masters, který si ve finále poradil 2-1 na hry s Filippem Lauschem.
Výsledky nedělního playoff kategorie Masters a finále kategorie Seniors a Juniors
TOP16
Fabrizio Corrioni (1) – Michael Pogodda (16)
Tomáš Just (8) – Filipp Lausch (9)
Martin Janouš (5) – Gianmarco Morle (12)
Marc Lutz (4) – Petr Janouš (13)
Jan Rodek (3) – Stefan Weber (14)
Ruslan Hlovyak (6) – Marco Brandoa (11)
Michal Bartošík (7) – Julian Wong (10)
Tobias Thesing (2) – Lorenzo Pieri (15)
TOP8
Filipp Lausch (9) – Michael Pogodda (16)
Martin Janouš (5) – Marc Lutz (4)
Jan Rodek (3) – Marco Brandoa (11)
Tobias Thesing (2) – Michal Bartošík (7)
TOP4
Marc Lutz (4) – Filipp Lausch (9)
Michal Bartošík (7) – Marco Brandoa (11)
FINÁLE MASTERS
Michal Bartošík (7) – Filipp Lausch (9)
FINÁLE SENIORS
Jan Forejt - Joao Pedro Cachada Lagrifa
FINÁLE JUNIORS
Lukas D. – Jan Zimmer
Klady:
Výborná organizace
VIP host Dana Morávková
Velké množství špičkových zahraničních hráčů
Přátelská atmosféra mezi hráči po celou dobu trvání European CUPu
35. místo a skóre 4-3
Mnoho českých hráčů v TOPkách
Vítězství Charlieho v kategorii Masters, Golema v Seniorech a 2. místo Jana Zimmera v Juniorech
Zápory:
Poměrně nízká účast hráčů z České republiky
Zmatky při provádění deckchecků, které vytvářelo mezi hráči napjatou atmosféru
Stísněnější prostory pro nedělní Side Eventy
Chyběla větší místnost, kam by se mohli hráči, kteří dohráli své turnajové duely, přesunout
Nízká účast a pouze TOP2 v kategorii Juniors, na čemž je potřeba do budoucna zapracovat
7 sudých, 13 lichých – poměr mých hodů při házení kostkami na Initiativu v hlavním turnaji
Na závěr svého reportu bych rád poděkoval všem, kteří se o uskutečnění European CUPu v Praze postarali, zejména pak Tomáši Cíchovi. Dále všem českým hráčům, jež se této akce zúčastnili a vytvořili skvělou domácí atmosféru. Pevně „věřím“, že se v příštím roce dočkáme dalšího ročníku a dáme do něj „srdíčko“ ;-). Mějte se krásně, děkuji za přečtení reportu a těším se na další společná klání.
Marek Řeháček
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.