Ostatní
Preview sady Pokémon Black & White Boundaries Crossed
Vítám vás u dalšího článku, tentokráte u previewu. V tomto článku se podíváme na ještě nevyšlé karty, které můžeme očekávat v sadě Boundaries Crossed. Tato sada vyjde na trh 7. listopadu a doufám, že po dočtení tohoto článku jej okomentujete a napíšete, jak tuto sadu hodnotíte a zda-li byste si koupili / budete kupovat nějaké boostery, či rovnou displaye této sady. Ta se skládá z japonských setů Freeze Bolt a Cold Flare. Každou rozebranou kartu ohodnotím stupnicí od 1 do 10, kde 10 je maximum. Jedná se čistě o můj osobní tip, ničím nepodložený.
Jako prvního Pokémona máme travní Vileplume. /tok stojí 4 energie a dává 50dmg a 2 Speciální kondice – hodně podprůměrný útok. Ale její Ability, Allergy Panic, dá všem Pokémonům čtyřnásobnou slabost namísto dvojnásobné, co mají. V dnešní době hranosti Pokémonů-EX je nejlepší cestou útok na slabost, jelikož mlátit 180HP normální útoky … To jste rádi, když soupeře umlátíte na dvě rány. Takže dávat one hit přes Weakness se rozhodně vyplatí a Vileplume, podle mého, dá šanci všemožným Základním Pokémonům, kteří dávají za jednu/dvě energie do 50dmg. Když bude mít Bránící se Pokémon 4x slabost, tak třeba obyčejný Sawk sady Black&White (jehoč cena nepřesáhne 5 korun) dá za dvě energie 160dmg a to není špatné. Takto se dá k Vileplume přidat mnoho typů Základních Pokémonů (spolu a Blend a Prism energiemi) a hrát na to, že soupeře ubijete na jeho slabost. To by se mohlo uchytnout mezi nováčky jako levný balíček, ale mezi Profi hráči asi moc úspěchu nesklidí. Hodnocení pro nováčky 8/10, do Profi scény 5/10.
Charizarda v tomto rozboru zmiňuji hlavně pro sběratele, jelikož hratelně je na tom dosti bledě. 160HP je celkem obstojných, ale je to Stage2 útočník a za 3 energie dá 2x 40 zranění a druhým útokem za neuvěřitelných 5 energií 150 zranění a jednu ohnivou zahodí. Myslím si, že každý druhý ohnivý Pokémon je lepší, ale na druhou stranu, artwork tohoto Pokémona je prostě úžasný a sběratele určitě potěší.
Vodní Pokémon, který přidá z ruky Vodní energii k jednomu z tvých Pokémonů? To už tu několikrát bylo. A taktéž se to využívalo. Nyní se se schopností známou Rain Dance vrací i Blastoise, ovšem s novým názvem Deluge. Útok nic moc – za 4 jakékoliv 60dmg a 10dmg navíc za každou Vodní u tohoto Pokémona. Takže podle mého se tento Pokémon bude využívat na jeho nabíjecí a schopnost. Pokémoni jako Kyurem či Kyurem-EX dostanou šanci se prosadit (i když to pochybuji) a k nim se přidá ještě jeden Pokémon, ale o tom se dočtete dole. Za mě dávám 6/10 (máme tu Emboara a ten se moc nevyužívá a silných Ohnivých Pokémonů, si myslím, je dost).
V této sadě se vůbec poprvé setkáme s anglickou Meloettou. Jakožto Basic Pokémon má 80 životů, což není nejlepší, ale zase nemůžeme chtít, aby každý Pokémon měl 150HP (kam bychom se to pak dostali). Meloetta mě zaujala jako možný Mewtwo counter na její první útok. Psychic stojí 1 energii a dává 10dmg a 20dmg navíc za každou energii u Bránícího se Pokémona. Mewtwo útočí většinou za 2 až 3 energie, tzn. 10+40/10+60 zranění – 100/140 zranění do Mewtwo za jednu energii s tím, že vás soupeř asi sundá zpět, ale důležité je, že si vezme pouze jednu odměnu. A dát soupeři zbylých pár damage svým útočníkem není problém, navíc nemusíte nutně mít DCE a neriskujete, že soupeř vytáhne druhého Mewtwo a vy jdete do kytek. Za mě 7/10.
Dusknoir, záludný duchovní Pokémon. Jeho síla je v jeho schopnosti (ano, opět dávat za 4 energie 60dmg moc silné není). Něco jako Reuniclus, ale na soupeřovy Pokémony – jednou za kolo přehodíte jedno zranění z jednoho soupeřova Pokémona na jiného. Ve správnou chvíli dokáže tato schopnost nadělat velikou paseku a vy si tak popřeházením žetonů můžete najednou nabrat třeba 3 a více odměn. 130HP by tu jednu ránu mohlo vydržet, ale retreat za 3 energie moc pozitivní není. Dávám 5/10, protože si nemyslím, že by nějak hojně využíval (ale Ability vskutku zajímavé).
Flygon se vrací spolu se svou známou schopností. Sand Prison říká, že pokus je Flygon Aktivním Pokémonem, tak v mezikole položíte 1 žeton zranění na všechny soupeřovy Pokémony. To je celkem účinný spread, kde defakto každé mezikolo dáváte schopností 60 zranění a to je slušné. Bohužel, útok je nic moc – za GFCC energie dáte 80dmg a pokud dobrovolně zahodíte GF energie, dáte soupeři paralýzu. Za 3-4 energie dávat u Stage2 80dmg je dosti slabé – i když pravdou, že Sand Prison to tahá nahoru a za kolo můžete dát defakto 140dmg a to není špatné. Za schopnost dávám Flygonovi 5/10.
Když už jsme u té Flygonovy schopnosti, tak ta by se mohla krásně kombinovat s Raticatem. Ten má na Stage1 velice podprůměrných 60HP a zajímá nás jeho druhý útok – Super Fang. Ten stojí 3 jakékoliv energie (tedy lze krásně využít DCE nebo Eelektriků na nabíjení) a dá soupeři tolik zranění, dokud Bránícímu se Pokémonovi nezbyde pouze 10HP. A to je celkem libovka mi přijde. Za 2-3 energie srazíte HP jakéhokoliv Pokémona-EX na 10 a to uděláte u více Pokémonů a pak využijete nějakého hromadného spreadu (z hlavy mě napadá třeba Groundon-EX nebo Landorus, či výše zmíněný Flygon) a vyřadíte několik Pokémonů najednou nebo využijete Pokémonů, kteří dokáží udělit otravu (Amoonguss ND) a dorazíte soupeře v mezikole. Když si to spočítáte, není problém udělit na jeden útok 170dmg a co si budeme nalhávat, který Pokémon dokáže takovéto zranění udělit komukoliv (tzn. necounteruje slabost)? Málo kdo. A když do toho započítáme i fakt, že Raticate je uncommona – máme velice solidní levný balíček. Osobně se mi velice líbí, a proto dávám 8/10.
Stoutland se na první pohled jeví velice zajímavě – svou schopností zakáže soupeři hrát Supportery z ruky, ale musí být aktivní. A v tom je ta potíž – musí být aktivní. Bohužel, Stoutland nebyl obdařen nějak oslnivým útokem, jedná o průměrný útok bezbarvých Pokémonů, kde dáte průměrné damage a hodíte – když ne, zraníte sami sebe (zde je to 90dmg a popř. 20 do sebe). A hrát Stoutlanda třeba s Accelgorem či nějakým switchovacím Pokémonem … To asi ne. Takže 2/10 za zajímavou schopnost, bohužel v praxi nevyužitelnou. A teď Pokémoni-EX.
Začnu Cresselií-EX. Její schopnost ji v každém mezikole vyléčí o 10 zranění. Celkem sobecká potvora, že léčí jen sama sebe, popř. kdyby alespoň léčila více. Její jediný útok stojí PCCC energie a dává 90dmg a Cresselie ztrácí v průběhu dalšího kola slabost. Cresselia je psychická, takže ztráta slabosti je velice dobré, bohužel, energy cost je strašný. Ano, kdyby tento útok stál PC energie, tak řeknu „Super útok, výborný anti-Mewtwo Pokémon“. Bohužel, že 4 energie se podle mého nemá šanci uchytit a stane se EXem, ze kterého hráči moc velkou radost mít nebudou. Za mě průměrných 5/10.
Landorus-EX je dalším Základním Pokémonem, který může podpořit kamenné balíčky typu Stone Hell či Terrakion/Stunfisk/Mewtwo. Osobně se mi celkem zamlouvá první útok – Hammer Head. Ten dá za jednu Kamennou 30 zranění a 30 zranění do jednoho Pokémona na soupeřově lavičce – lepší Stunfisk. Dávat za jednu energii 60dmg není vůbec špatné a podle mého každý, kdo hraje Stunfiska, postupem času přejde na Landoruse. I když zase jeho nevýhoda je EXová povaha – 2 odměny za kill. Ale Landorus se dá využít i na jeho druhý útok. Ten stojí 3 energie, jako stávají normální útoky Kamenných Pokémonů a dává v základu 80 zranění, ale pokud od Landoruse zahodíte všechny Kamenné energie, tak dáte navíc 70 zranění, tzn. celkem 150dmg – a to už je pořádná rána. Že by se Landorus využíval na tento útok, to celkem pochybuji, ale jednou za hru se využít dá – třeba na poslední odměnu jako edge damage, nebo když víte, že vám Landorus zemře, tak energie tak či tak zahodíte – tak proč si nedát víc damage. A odolnost na elektriku taktéž potěší. Landorusovi dávám pěkných 7,5/10.
Celebi-EX si vysloužil 110HP, což je na Pokémona-EX ta spodní hranice HP. Jeho schopnost, Time Recall, umožní využívat Pokémonům i útoky jejich podvívojů. Vidím-li, že mi soupeř přitáhl Hydru a zbývá mu třeba 20HP, tak je škoda jej zabíjet útok za 140dmg, ale můžete využít útok Zweilouse a zabít jej tak … Ano, nereálné, ale pro příklad dobré. Osobně v této schopnosti moc velkou budoucnost nevidím – StageX Pokémoni na útok se dnes hrají defakto jen Hydry a garchompové a že bychom zrovna u nich potřebovali využívat útoku jejich podvívojů … Celkem pochybuji. Útokem za Travní a DCE udělíte soupeři 60dmg a Celebiho si schováte na lavičku. Podle mého opět nic moc – že by byla nějaká extra dobrá switch-kombinace, o tom pochybuji a 60dmg je celkem málo, přičteme-li jeho životy … Dostáváme celkem dost slabé EXo, dávám 5/10.
Keldeo-EX, to je už jiná písnička. Jak jsem se zmiňoval o Blastoisovi, tak s tímto Pokémonem osobně vidím největší využití. Keldeova schopnost říká, že jednou za kolo, pokud je Keldeo na lavičce, tak si jej můžete vyměnit do Aktivní pozice. Tímto se dá výborně odbourat Blastoisova velká slabina – jeho retreat. Blastoise chceme mít jen na lavičce a z Aktivu bychom ho museli dostávat pomocí Switche, popř. Darkraie. Ale Keldeo si to vyřešil po svém. Jeho útok stojí 3 jakékoliv energie a v základu dá 50dmg a dalších 20 za každou Vodní energii u něj. Skorem podobný útok, jako měl Blastoise, ale trochu více drtící. Ono už jen když jej budete mít nabitého na útok, tak dáváte 110dmg a to se vyplatí. Blastoise jej bude nabíjet, jak divého, takže není problém zabít kohokoliv na ránu. Osobně bych ke Keldeovi využil i Exp. Sharů a Energy Retrievalů na větší energetickou stabilnost. Podle mého kombinace, o které hodně uslyšíme, i slabost krásně hraje do karet (na trávu, nikoliv na blesky), proto dávám 9/10.
Nyní se dostáváme k hlavním Pokémonům této sady. Prvním je White Kyurem-EX. 180HP velice obstojných. První útok stojí Ohnivou a 2 jakékoliv za 60dmg a při šťastném hodu si nasajete energii z hrobu k tomuto Pokémonovi. Takový průměrný útok, kterým nějak moc často útočit nechcete. Druhý útok je již dražší – stojí RRWC energie a dá 150dmg, Bránícího se Pokémona zapálí, ale za to vše musíte zahodit 2 Ohnivé do hrobu. 150dmg je celkem slušná pecka a co se týče energy costu – o to by se mohl postarat Emboar BW, který si nabíjí Pokémony Ohnivými energiemi, jak se mu zlíbí (defakto jako Blastoise). K tomu přihodíte Reshirama, Reshirama-EX a Rayquazu spolu s Prismama … A nemuselo by to být nejhorší (nebo můžete zvolit čistou White Kyurem verzi). Dávám mu 7/10
K White Kyuremovi-EX se dočkáme i ACE SPECu. ACE SPEC karta je novým Item s omezením jedné ACE SPEC karty v celém balíčku. Pokémon Tool Crystal Edge zvýší každý útok White Kyurema-EX o 50dmg – druhým útokem soupeře napálíte za 200dmg a to se počítá. Tento ACE SPEC posílá White Kyurema na trochu vyšší úroveň. Ovšem, jestli to bude až taková síla …
Druhým hlavním Pokémonem je Black Kyurem-EX. Stejně 180HP, i jeho první útok stojí 3 energie – LCC a dá 60dmg a při šťastném hodu Bránícího se Pokémona zparalyzuje. Paralýza nikdy není na škodu, ale pokud nevyjde, dáváte za 3 energie 60 a to je celkem kritické. Osobně bych na něj moc nespoléhal. Druhý útok stojí WLLC energie a dává 150dmg a Black Kyurem si tento útok v dalším kole nezahraje. Výhoda je, že nic nezahazujete a ani se nezraňujete. Ale jak jsem si říkal – první útok není to, na co bych hrál. Takže se to třeba pokusit vykoumat přes Darkraie, ale to mi zase přijde dost hardcore dostat k němu 4 energie a ještě v přesném poměru Vodní-Blesk-Blesk-Dark. Takže další možnost je Switch, ale i to mi přijde, že jednou dojde. Na druhou stranu, výhoda Eelektriků není na škodu, nic krom Draka vás dává one hit hodně těžko … Dávám mu 7/10, stejně jako White Kyuremovi.
A i Black Kyurem-EX se dočkal své ACE SPECu a taktéž je to Tool. Crystal Wall zvýší Black Kyuremovi-EX jeho HP na neuvěřitelných 300! Ano, Basic Pokémon se 300HP. Celkem dost děsivé mi přijde, když si to srovnáme s Pokémony z prvních edic, kde co mělo 100HP, tak to mělo sakra hodně HP (a to to ještě bylo Stage2). Když budete hrát třeba proti Terrakionům, tak ti budou rádi, když vás s tímto dají 3 hit a to už je celkem zajímavá alternativa. Osobně se mi tento ACE SPEC líbí více než ten u White Kyurema, uvidíme, která kombinace zvítězí. A která je váš favorit? White Kyurem-EX + Crystal Edge nebo Black Kyurem-EX + Crystal Wall?
Další ACE SPEC kartou bude reprint Computer Searchu. Ta říká, že zahodíte z ruky dvě karty a vyhledáte si jakoukoliv kartu v balíčku. Toto je podle mého univerzální ACE SPEC, kterého bude moct využít úplně jakýkoliv balíček. Přeci jen, jakákoliv karta je hodně silné hledání a dokáže snadno změnit hru. Podle mého se bude i pohybovat v nejvyšší cenové relaci.
Poslední ACE SPEC kartou je Gold Potion. To vyléčí 90dmg z vašeho Aktivního Pokémona – a tím se nedá nic zkazit. Léčení je fajn, ale na druhou stranu to zase musí být v cílené strategii – třeba Entei/Potion kombo by jej mohlo využít, ale jinak si myslím, že se bude více využít Computer Search.
Tím bychom dobrali všechny 4 ACE SPEC karty, co zde mají vyjít, spolu i s 6 Pokémony-EX, kteří samozřejmě vyjdou v klasické a Full Art podobě. Dále se zaměříme na Shiny Pokémony, co zde mají být. Objeví se zde psychický Golurk, který vyšel v sadě Dragons Exalted. Zajímavý je jeho první útok, který stojí PCC energie a dá 60dmg a vrátí soupeři nejvyšší Stage Bránícího se Pokémona do ruky. Jak se to dá využít … Využití je samozřejmě proti Stage1/2 balíčku – na celobasic moc nepochodíte. Za příklad si vezmeme Garchompa, který je vyvinut přes Rare Candy. Vy ho zraníte za 60 zranění a vrátíte tu nejvyšší Stage do ruky – tedy soupeři vrátíte Garchompa a ve hře zbyde chudák Gible, který má 60HP a je za 60dmg zraněn à je mrtev. Takto jste schopni vyřadit mnoho Pokémonů, ale ne vždy soupeř vyvíjí přes Rare Candy a ne vždy hrajete proti Stage balíčku. V druhém útoku potenciál nevidím. Golurk se nehrál a podle mého ani hrát nebude.
Dalším reprintem bude taktéž karta z Dragons Exalted a to Altaria. Ta se využívá na svou schopnost, kterou přidá Dračím Pokémonům 20dmg k útoku. Krásné spojení Altarie je právě s Garchompem, který je hodně rychlý a za jednu energii pro něj s Altariemi není problém dát 100dmg – a to se vyplatí. Garchomp se na turnajích celkem objevuje, hlavně díky své účinnosti a snadnému hraní, proto si myslím, že chytnout Altarii nikdy nebude ke škodě a já bych za ni byl celkem rád.
Terrakion ze sady Noble Victories mi přijde skoro jako druhý Mewtwo, jelikož ho mnoho hráčů přidává do svého balíčku, i pokud nehraje kámen a využívají ho jako anti-Darkrai/Zeels věcičku. Terrakion se krom normální podoby dočkal i Full Artu, takže oto bude již třetí karta na stejnou muziku (cena klasického se pohybuje nad 200,-, Full Art ještě více a tohle se ponese, podle mého, na stejné vlně jako Full Art). Ale rozhodně toto je nejlepší Shiny karta, co v této sadě vyšla.
Poslední Shiny kartou bude Rocky Helmet. Helmu v dnešní době defakto nikdo nehraje, takže si myslím, že se moc využívat nebude à jeho cena bude celkem nízká. Ano, je to karta, kterou se nedá nic pokazit, ale co si budeme nalhávat, jsou potřebnější karty (pokud hraju Basic deck, zahraji si Eviolite, pokud hraju Stage2 balíček, zahraji si Rescue Scarf). Kdyby byl třeba Shiny Eviolite, bylo by to lepší. Ale stejně to jsou už jen kosmetické doplňky ^^
Dalšími vzácnými kartami budou Full Art podoby Cherena a Biancy. Oba dva tito Supporteři se dají výborně využít na modifiedové scéně a tak si myslím, že po nich sháňka bude. Doplňující tuto trojici, N, jsme mohli získat již v minulých sadách a ono zahrát si 4 FA N, 4 FA Chereny a 3 FA Biancy … Osobně bych se nezlobil a myslím si, že by to bylo i celkem cool ^^ Vedou se spekulace, že se po bok těchto 2 nových FA Supporterů připojí i FA Skyla, která by ovšem dle „japonského sledu“ měla vyjít až v únoru. Ale podle čísla sady se ví celkem 148 karet, které mají vyjít – ale v Boundaries Crossed jich bude 149 a tak se nejpravděpodobněji jeví právě Skyla (i abecedně by to sedělo). Co si myslíte vy, že bude ona záhadná 149. karta? Může to být právě Skyla?
Ještě se podíváme na všechny Trenéry, kteří zde vyjdou (ACE SPEC karty a FA karty jsme si řekli již nahoře). První dáme Itemy, poté Supportery nakonec Stadiony:
Ether – Koukneš na vrchní kartu, a pokud je to Základní energie, tak ji přiložíš k jednomu tvému Pokémonovi. Pokud to není Základní energie, tak ji vrátíš na vrch balíčku. Toto by, podle mého, mohlo pomoct balíčkům, které mají problémy s nabíjením (z hlavy mě napadá třeba Stone Hell, který sice přes Terrakiona-EX dokáže mít energetickou akceleraci, ale start není nejsnazší). Bohužel to není karta, která vždy vyjde a pokud máte smůlu, tak mít v decku třeba 3 mrtvé karty …
Town Map – Otočíš si tvé odměny obrázkem a textem nahoru. Podívat se do odměn a brát je cíleně je vždy výhoda, o tom žádná. Ale jak moc velká výhoda to je? Když koukneme do minulosti, tak jsme tu měli Alph Lithograph, který dělal defakto to samé, ale vůbec se nehrál. Proto si myslím se ani Town Map hrát nebude, ale potenciál ta karta skrývá.
Escape Rope – Soupeř si vymění jeho Aktivního Pokémona s Pokémonem na jeho lavičce a poté ty si vyměníš Aktivního Pokémona s jedním Pokémonem na tvé lavičce. Pro hráče, kteří PTCG nějakou dobu hrají, toto není nová karta – defakto starý Warp Point. Pro vás Switch, který dnes využívá mnoho balíčků, a ještě můžete soupeře trochu potrápit. Podle mého Escape Rope nahradí Switche (alespoň takto to bylo v minulosti), ale jeho cena se bude pohybovat okolo 30,- po východu a pak jeho cena ještě padne.
Bicycle – Lízni si tolik karet, dokud jich na ruce nebudeš mít 4. 4 karty na ruce není moc, ale na druhou stranu Kolo je Item – takže potom na pohodu dáte Junipera či jiného Supportera, a proto si myslím, že se Bicycle bude hrát. Ale nutností balíčku, který bude Bicycly hrát, je nějaký discard – 4x Ultra Ball je povinností a podle mého by se k tomu hodilo ještě něco (kdyby byl třeba Junk Arm nebo něco v tomto smyslu). Asi to nebude nejlepší Trenér, ale využívat se bude.
Skyla – o ni byla zmínka již výše. Skyla vyhledá v balíčku nějakou Trenér kartu (tzn. Item, Tool, Supporter i Stadium), ukážete ji soupeři a dáte do ruky. Výhodou je, že s tím můžete najít cokoliv, není to omezeno jen na Itemy nebo Supportery, ale na druhou stranu ztrácíte možnost zahrát nějaké draw Supportera, což se mi moc nelíbí, a proto se podle mého ani Skyla hrát nebude
Hugh – Ty i tvůj soupeř si lízáte / zahazujete karty do té doby, než jich vám na ruce nezbyde 5. Problematika stejná jako u Biancy – dolízáváte do daného počtu a tady jen do 5 kusů, což je celkem dost málo. Ano, máte možnost donutit soupeře zahodit pár karet, ale zase mu můžete dovolit si jich pár líznout a podle mého z celkového efektu moc nevytěžíte. Osobně zůstanu u kombinace Juniper/N/Cheren/Bianca.
Aspertia City Gym – Tento Stadion přidá každému bezbarvému pokémonovi 20HP. Do začátku se chce zamyslet nad tím, jací bezbarví Pokémoni se hrají … Nějak z hlavy mě nic nenapadá, takže nějak moc budoucnost v tomto Stadionu nevidím. Ano, pokud by si někdo chtěl postavit Regigigas aggro, tak by se mohl hodit, nebo by měl balíček postavený na Tornadusech a Tornadusech-EX … Ale takové balíčky se nehrají, snad do budoucna ^^
Virbank City Gym – jeden Stadion přidává HP, jeden ho zase ubírá. Stadion z Virbanku dvojnásobí otravu – namísto 1 žetonu v mezikole položíte na otráveného Pokémona 3 žetony. Opět se to chce zamyslet nad tím, jak moc se využívá otravy – defakto nulově. Dokázal by ho využít třena Ninetales/Amoonguss, ale to taky Tier1 balíček není … Celkově se teď Stadiony zase přestaly hrát, což je škoda.
Když se celkově podíváme na sadu, tak můj osobní názor je, že to není nejlepší sada, ale zároveň máme tu i horší. Je tu krásné kombo Blastoise/Keldeo-EX, které je prý dokonce Tier1 balíček v Japonsku a nemusel by to být špatný balíček. Přeci jen, dávat 110dmg v základu a dalších 20dmg za každou energii navíc, k tomu započtěme dodávání stabilnosti díky jeho schopnosti … Už jenom díky tomuto se vyplatí kupovat boostery Boundaries Crossed. Stunfisk se taktéž celkem hraje a Landorus je jeho lepší verze, takže Lanodrus by se taktéž mohl chytnout. Jak se budou hrát noví Kyuremové, to je otázka. Jinak zbytek EXů se mi moc nepozdává a myslím si, že na EXa jsme měli mnohem lepší sady. Co se týče Trenérů, tak pár jich tu bude Full Art a klasických bude 8, což se slušný počet a mnoho z nich má potenciál. Závěr? Display této sady se určitě vyplatí. Přeji hodně štěstí při rozbalování. Jak tuto sadu hodnotíte vy?
Jan „Golem“ Forejt
P.S. Nezapomeňte na turnaje prerelease, které se budou 3.11. konat ve 3 českých a 1 slovenském městě. Zahrajte si s novou sadou ještě dříve, než bude v prodeji a získejte nové karty! Článek o turnajích prerelease zde.
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.