Reporty z turnajů
Reportáž z League Challenge v Pezinku v herně Ostrov Hier
Včera se v Pezinku uskutečnil opět turnaj formátu League Challenge a Karol na něm bodoval naplno. O tom, jak a co zahrál, se dozvíte z článku...
Obrázky a zdroje: The Pokémon Company International, Karol Blesák.
Reportáž z League Challenge v Pezinku v herně Ostrov Hier
Ahojte!
Včera se v Pezinku uskutečnil opět turnaj formátu League Challenge. Představili se na něm hlavně lokální hráči, ale také hráči z TOP4 slovenského žebříčku PTCG jako Lilly, Noe, Daniel nebo já. Takže turnaj měl svoji kvalitu i náročnost. Z Bratislavy jsme vyráželi s částí týmu hned po práci, respektive po škole, protože čas turnaje byl dost brzy z důvodu, že na turnaje chodívá čím dál tím větší množství hráčů a hraje se pak někdy i pět kol až do 22:00 večer, což je už na hranici únosnosti.
Dorazili jsme v dostatečném časovém předstihu, nakoupili si nějaké ty plyšáky či podložky z Japonska, pokecali, zaregistrovali se, předali decklisty a šlo si hrát. Naštěstí 13 hráčů tří věkových kategorií znamenalo jen tři kola bez topky, a tak turnaj končil v normální době.
Největší neznámou pro všechny bylo, jaký balíček přinesu na turnaj tentokrát. No... Jiný než na ten předchozí. Na předchozím jsem testoval novou Lugii, teď jsem zvolil Lost Zone Box s Giratinou Vstar.
Balíček funguje na zcela jednoduchém principu – nejprve hráč dostane do Lost Zóny co nejvíce karet pomocí ability Comfey či Colress´s Experiment Supportéra, případně prvního útoku Giratiny V, no a když má hráč v Lost zóně 10 karet, může používat u Sableye oba útoky (hlavně ten druhý) či Vstar útok Giratiny (pokud to náhodou někdo neví). Tolik ve zkratce k balíčku.
Složení balíčku si nechám pro sebe, protože je stále v procesu ladění (a po turnaji jsme ho opět jemně předělávali). Každopádně během turnaje až na jeden případ fungoval velmi dobře, za celý den jsem prohrál jedinou hru a můžu vyjádřit jen spokojenost.
1.kolo vs. Chien Pao EX / Baxcalibur - T
V prvním kole jsem narazil na balíček s Baxcaliburem a Chien Pao EX. Balíček funguje na principu rychlého nabíjení energií pomocí Baxcalibura a tahání energií pomocí ability Chien Pao EX z balíčku. První hru začínal soupeř. Měl jsem velmi dobrý start a prakticky od prvního kola jsem útočil Cramorantem, později Giratinami či Sableye. Poslední odměnu však vzal spíše soupeř, já jsem měl jako poslední odměnu velmi potřebnou zelenou energii a nepřišla mi ani Super Rod, takže soupeř vzal 6 odměn dříve než já.
Druhou hru začínám. Soupeř neměl až tak dobrý začátek jako první kolo, já prakticky opět od druhého kola útočím Cramorantem a později Sableye a Giratinami. Srovnávám skóre.
Bohužel, na dokončení třetí hry, ač jsem se snažil hrát rychle, nám nevyšlo dostatečné množství času, a tak se se soupeřem rozcházíme s remízou. 1:1
0 - 0 - 1
2. kolo vs. Wugtrio / Klefki - W
Ve druhém kole jsem narazil na vytahovací balíček. Přiznám se, že proti takovým typům balíčků jsem mnoho her neodehrál při testingu, a tak jsem měl trošku obavy. Začínal jsem, co mi vyhovovalo. Pomocí tří Comfey dávám do Lost zóny tři karty a přenechávám soupeři kolo. Ten má na aktivovi Raltse. V zápětí staví Klefkiho a dva Wigletty a už mi bylo všechno jasné. Naštěstí jsem měl na ruce lanko, kterým jsem se zbavil z aktiva otravného Klefkiho, nabil Lost zónu, následně nabil Greninju, jako dalšího útočníka Sableye a prakticky jsem každé kolo bral po dvě odměny. Naštěstí jsem byl rychlejší než soupeř. 1:0.
Druhou hru mi soupeř postavil dva Klefki a do zadu Wigletta a Raltse a v dalším kole dalšího Wigletta. Naštěstí mi přišel Boss Orders i Colress´s Experiment a soupeř měl problém jedno kolo dostat zpátky Klefki, a tak jsem naházel do Lost zóny za dvě kola sedm karet, za tři kola deset, nabil Radiant Greninju, pak na benchi Sableye a pak měla hra podobný průběh jako ta první . Přestože se soupeř snažil, už jsem byl rozjetý... 2:0.
1 - 0 - 1
3. kolo vs. Zoroark Box - W
Ve třetím kole jsem musel přemýšlet nejvíc ze všech zápasů, co, kdy a jak zahrát. Nastupoval jsem na prvním stole proti hráči, který neprohrál v daný den ještě ani hru. Zoroark Box spoléhá na jednoprizové útočníky, kteří dávají neskutečný damage. Navíc, neviděl jsem u soupeře nic s Rule Boxem, takže Path To The Peak mi spíše škodil, než pomáhal. Začínám, co je pozitivní. Víceméně ideální začátek a tři karty v Lost zóně. druhé kolo plná Lost zóna na 7 karet, třetí na 10. Používám nejprve Radiant Greninju, později Sableye (protože soupeř hned zareagoval použitím Manaphy). První hru s odřenýma ušima ukončuji nabitím Giratiny V pomocí Mirage Gate a sebráním poslední odměny. Potrápil jsem se neskutečně, ale stála ta hra za to. 1:0.
Ve druhé hře začínal soupeř. Já jsem měl pohodový začátek, ale dal jsem Path To The Peak (pro jistotu, co když tam hraje soupeř nějakou tady Greninju na tahání). Tím pádem jsem ale já nemohl skoro celou hru používat moji Greninji, což mě v podstatě tu hru téměř stálo. Soupeř se rozjel, samozřejmě Manaphy na bench a měnili jsme tedy trošku delší dobu jednu odměnu za odměnu (jelikož jsem měl problém postavit a nabít Sableye a pokud jsem ho postavil, hned i padl). Giratiny jsem vůbec v tomto zápase nevykládal. Hru mi zachránilo zahrání Boss´s Orders na Manaphy a zaseknutí soupeře, který si asi dvakrát měl problém potáhnout energii. Jinak mu balíček chodil velmi dobře. Nakonec přišel Cramorant i energie na ústup Comfey, a tak jsem vzal poslední odměnu dříve než soupeř a zvítězil. Ale natrápili jsme se oba neskutečně. Těžký zápas. 2:0.
2 - 0 - 1
Tím, že jsem hrál poslední hru na prvním stole jsem doufal, že bych mohl být první, ačkoli jsme měli dva hráči v kategorii Masters stejné skóre. Nakonec počítač vyhodnotil Opponents Winy a další pomocná kritéria a z League Challenge turnaje si s balíčkem Lost Zone Box/Giratina odnášíme +15 bodů do světového žebříčku.
Kategorii seniorů, jakož i celý turnaj vyhrál hráč s balíčkem Charizard EX / Pidgeot Ex, kategorii juniorů vyhrál balíček Lost Zone Box / Giratina. V TOP4 Masters se umístily čtyři různé balíčky Lost Zone Box/Giratina, Chien Pao Ex/Baxcalibur, Zoroark Box a Gardevoir EX/Zacian V.
Aktuálně bych se měl nacházet na druhém místě Světového žebříčku ze slovenských hráčů za Lilly Imrichovou se 119 body (body z turnaje ještě v době vydání článku nebyly zaevidovány, avšak naběhnou brzy). Juniorskou kategorii na Slovensku vede další člen týmu Noe se 117 body. Do splnění limitu kvalifikace na Mistrovství Světa 500 bodů v Masters nebo 350 v juniorech jěště toho hodně chybí.
Tak jako při mé poslední kvalifikaci na Mistrovství Světa v PTCG ve Washingtnu 2019, DC, USA (protože pak jsem se věnoval jistou dobu trenéřině několika reprezentantů a finalistů Mistrovství Slovenska, Maďarska a dalších zemí a soutěžení v tanečním sportu a v roce 2022 jsem byl soutěžit na Mistrovství Světa v tanečním sportu v 10 tancích ve Španělsku v Cambrills a umístil se tam na 16. místě) a vyhrál neof. Mistrovství Slovenska 2018, většinu bodů jsem získal na turnajích v zahraničí - Německo, Španělsko, Rakousko, Itálie, Maďarsko, Francie,... (stačí si přečíst s porozuměním starší reportáže, a to jsem dokonce v té sezóně hrál i finále Cupu s Tordem Reklevem ve Valencii z více než sto účastníků včetně TOP hráčů Martina Janouše či Pedra Eugenia Torese na Special Eventu), budu se pokoušet o podobné kvalitní mezinárodní výsledky i tuto sezónu. Nejbližší mezinárodní turnaje nás čekají už tento víkend třeba ve Vídni nebo Budapešti a poté už Speciál Event v Barceloně či Regionals turnaj ve Francii v Lille. Držte palce.
Na závěr chci poděkovat organizátorovi za klidný a příjemný turnaj a Veselému Drakovi za podporu a rýchlé dodání karet a příslušenství na hraní.
Karol Blesák
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.