Reporty z turnajů
Reportáž z League Cup turnaje z Lučence z herny Tulnar
Karol si zahrál na League Cup turnaji v Lučenci, kde opět bodoval. Co a jak zahrál?
Obrázky a zdroje: The Pokémon Company International, Karol Blesák.
Reportáž z League Cup turnaje z Lučence z herny Tulnar
Ahojte!
Před EUIC v Londýně jsem se zúčastnil turnaje formátu League Cup v Lučenci. Herna Tulnar se nachází na jihu Slovenska poblíž maďarských hranic. Na turnaj si nakonec našlo cestu 18 hráčů tří věkových kategorií, a tak si z každé kategorie vítěz odnesl podložku i body za umístění pro nejlepší.
Ale pěkně po pořádku. Do Lučence jsme šli už večer. Vlakem jsme cestovali z Bratislavy přes Trnavu, Trenčín až do Prievidze. V Prievidzi jsme prospali, dali večerní malý testing, vybrali vhodné balíčky na turnaj a šli spát.
Já jsem se rozhodl, že si na EUIC vyzkouším Miraidona, který někdy chodí, jindy ne. Každopádně jsem si s ním věřil a těšil jsem se na turnaj. Druhý den ráno jsme šli do Bojnic, udělali foto Bojnického zámku a pak už směr Lučenec. Paradoxní bylo, že každý si vzal na turnaj do Lučence jiný balíček.
Já jsem spoléhal na Miraidona, k němu jako útočníky jsem měl Raichuho V, Raikoua V, jakož i další. Na turnaj jsme dorazili včas, v podstatě na poslední minutu. Tomu se řekne načasování. Nakonec se tam utkalo 18 hráčů, mezinárodní účast, což bylo na hernu ve středu Slovenska velmi slušná účast. A asi polovina ze zúčastněných se představila i na posledním mistrovství Světa na Havaji, takže kvalita a vysoká úroveň turnaje je bez debaty.
V kategorii Masters se hrála tři kola a TOP4. Já do prvního kola dostávám Dragapulta EX.
1. kolo vs. Dragapult EX / Budew
V prvním kole jsem narazil na soupeře s Budewem a Dragapultem. První hru jsem neměl špatný start, ale soupeř mě podržel dvě kola pod Budewem, takže jsem měl problém nabíjet. Potom dostal do hry tři Dragapulty, které si recykloval přes Tura a byl jsem jasný. 0:1.
Druhou hru jsem měl optimální začátek já. Konečně mi přišly věci tak, jak jsem potřeboval a soupeři byl Budew už na dvě věci. Navíc soupeř neměl optimální start, a tak jsme po pár kolech mohli jet na třetí hru. Vyrovnáno.
Ve třetí hře mi to bricklo. Zatáhl jsem asi pět energií. Navíc soupeř mi hned zahrál Budewa, a tak jsem to už nedokázal uhrát ani na remízu a když postavil dva Dragapulty, v nastaveném čase pohodlně soupeř vyhrál. Nepomohlo ani Iono.
1:2
0:1:0
2. kolo vs. bye
Ve druhém kole jsem dostal bye. Konečně se i na mě usmálo štěstí a protože byl lichý počet hráčů, tak mi tyto bodíky v turnaji fakt pomohly a potěšily. Jede se na třetí kolo.
1:1:0
3. kolo vs. Archaludon EX / Radiant Greninja - L
Ve třetím kole jsem narazil na Archaludona. 300 HP Stage 1 Pokémon, k recyklaci používal Profesora Tura... První hru jsem neměl špatný start, soupeř naštěstí pro mě nezačal dobře a od druhého kola jsem díky Iron Hands bral dvě odměny za Greninju. Další kolo jsem nabil Raichuho a v posledním kole jsem opět nabil Raichuho a vyhrávám první hru.
Ve druhé hře byl soupeř rychlejší. Já jsem potáhl čtyři energie, následně mi dvakrát selhal generátor, a tak jsem to už nedokázal uhrát a je vyrovnáno.
Třetí hru opět prohrávám v nastaveném čase. Na začátku oba fajn start, ale následně mi soupeř otočil Tura, na boardu nechal jen Duraludonů a Archaludonů s 300 HP, mně nepřišel Boss včas, a tak jsem prakticky jen utrácel útoky. Nakonec opět prohrávám.
1:2
1:2:0
4. kolo vs. Lugia Vstar / Archeops - W
Se skóre 1:2:0 jsem měl už jen teoretickou šanci na postup do TOP4. A hlavně nesměl jsem dostat dalšího Pokémona s 300+ životy. Naštěstí jsem dostal Lugii. V prvním kole se soupeři podařilo dostat do hry jedinou Lugii, kterou nechal na benchi. Já jsem dostal do hry Bundla, ponabíjel si všechno, zahrál Squaka, dostal do hry Iron Handse, toho dokázal nabít, odpálil Bundla, zatáhl do předu Lugiu a zabil ji za tři odměny. Wow! Z toho se soupeř už těžko vzpamatoval, a tak po příštím kole jsme mohli jít na další hru.
V tomto kole soupeř postavil opět jednu Lugii, dostal na bench dva Pokémony, do aktiva nějakého Basica, do discardu dvou Archeopsů a přenechal kolo. Já ideální setup, padli mi dva generátory, nabil jsem Handse, dostal ho do aktivu, zahrál Bosse, odpálil Squaka, zatáhl luptu na Latiasa na zdarma ústup a odpálil Lugii za tři odměny. Soupeř ještě něco zkoušel Ursalunou, což mu už moc nepomohlo, protože jsem nabil Raichuho a následně Raikoua a bylo po hře.
2:0
2:2:0
TOP4 vs. Archaludon EX / Radiant Greninja - L
V TOPce jsem chytil Archaludona. Soupeř vyhrál Coin Flip, měl ideální začátek. Já jsem zatáhl pět energií. Stává se. Dostal jsem se sice ke Squakovi, ale následně jsem nenabil, odměny jsem táhl jako druhý, ale to už měl soupeř dvou Archaludonů s 300 HP a třetího Duraludona na benchi a nic jiného. Na ruce měl vždy Bosse a Tura... 0:1.
Druhá hra, podobný scénář. Ze dvou generátorů jsem nabil jedinou energii. S tím se nedalo vyhrát. Soupeř nachystaných dvou Archaludonů a jednoho Duraludona. Na ruce vždy Turo a Boss, když bylo třeba. Nedalo se to prostě vyhrát.
0:2
2:3:0
Se skóre 2:3:0 končím v TOP4 na čtvrtém místě z 9 hráčů kategorie Masters. Na turnaji byli v kategorii Masters dva Archaludoni (a chytil jsem oba), dvě Lugie (chytil jsem jednu), jeden Miraidon (já), jeden Dragapult (také jsem chytil za soupeře), jeden Roaring Moon, jeden Lost Box a jeden Snorlax. Při mém štěstí ve hře a na to, jaké balíčky jsem proti sobě chytil jsem s turnajem a výkonem spokojen. Líp to fakt nešlo zahrát, ale do Londýna jsem po tomhle brát Miraidona nechtěl.
Po turnaji v Lučenci jsem si udělal alespoň radost v McDonaldu a vykoupili jsme tam asi všechny Happy Mealy, co se dalo. takže jsem celý víkend pak jedl jen McDonalds, protože samostatně se hračky nedaly pořídit. Naštěstí se mi podařilo získat Pikachu, stejně jako všechny krabičky s různými obrázky, a tak jsem spokojen.
Večer jsme dali ještě týmový testing před Londýnem, postavili pyramidu z Happy Mealů z McDonalds, poslední úpravy balíčků před Mistrovstvím Světa a šlo se do haján. Druhý den ráno směr Trnava, Bratislava a za pár dní nás čekal odlet do Londýna. Ale o tom už v jiné reportáži.
Na závěr mi dovolte poděkovat organizátorovi za super turnaj a Veselému Drakovi za podporu, rychlé dodání karet a příslušenství na hraní před turnajem.
Karol Blesák
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Pokémoni opět v McDonalds!
Tři dny mi trvalo, než jsem sehnal všech 15 karet. Teď už delší dobu nechci Happy Mealy ani vidět, jak mi bylo špatně.
všechny komentářeNový herní Pokémon TCG formát - Raid battle
Vyšly karty bossů i oficiálně ve standardní velikosti karet, nebo jsou pouze on-line a k vytištění?
všechny komentářeNAIC 2023 - jak zahrála CZ/SK výprava?
1) Neni to Intercontinentals, ale Internationals. 2) Ondra Skubal je aktualni mistr sveta. Byvalym mistrem sveta se stane, az vyhraje...
všechny komentářeNová Pokémon TCG sada Obsidian Flames
Charizard EX :)
všechny komentářeZákladní pravidla karetní hry Pokémon
Jednak jde obecně o další herní variantu stahování a druhak si vzpomeň např. na speciální kondice.
všechny komentářeJak poznat falešné karty Pokemon?
Dobrý deň, doma sme začiatočníci s Pokemon TCG. Na Slovensku sme zakúpili Pokémon GO Poké Ball Tin zakúpené v Dráčiku a v ňom dve karty,...
všechny komentáře