Reporty z turnajů
Utrecht Special Event 2024 - jak zahrála CZ/SK výprava?
Ani v Utrechtu se CZ/SK výprava neztratila, byť nebyla tak početná jako na předchozích velkých turnajích. Kdo bodoval?
Obrázky a zdroje: The Pokémon Company International, PokéData, Karol Blesák.
Utrecht Special Event 2024 - jak zahrála CZ/SK výprava?
Ahojte!
O víkendu proběhl speciální turnaj Utrecht Special Championships 2024 v Nizozemsku a docela úspěšně se na něm prezentovala CZ/SK výprava, a to hlavně v seniorské kategorii. Roman Garus opět zazářil druhým místem na hlavním turnaji a Daniel Babinec druhým místem na League Cupu v neděli. Každopádně bodovali i další hráči a celkově můžu konstatovat, že výprava přivezla i z Utrechtu kopec cenných bodů. No a kdo tedy bodoval? Dozvíte se na řádcích níže.
Junioři
V kategorii juniorů se zaregistrovalo celkem 114 hráčů a první místo se ušlo Ethanovi z Anglie. Na druhém místě se umístil Gregory z Francie. Na turnaj se nejvíce zaprezentovalo hráču z Anglie, následovalo Nizozemsko, Francie, Německo, Belgie, Itálie, Česká republika, Polsko, Slovensko, Švédsko a Dánsko.
Z CZ/SK výpravy se v TOP32 umístil na 21. místě Matyáš (+60 CHP) se skóre 4-2-1 a těsně za TOP32 Hermína se skóre 4-3-0 na 35. místě a Adam na 33. místě se skóre 4-3-0, kterým top32 ušla o jediný bod.
Senioři
V kategorii seniorů se zaprezentovalo celkem 113 hráčů z Anglie, Nizozemska, Německa, Francie, Itálie, USA, Polska, Slovenska, Dánska, České republiky, Belgie, Finska, Rakouska, Švédska, Portugalska, Nurska, Švýcarska a Kanady.
První místo získal Cass z Anglie, který porazil Romana Garuse ze Slovenska, vítěze předchozího Regionálního mistrovství Německa v Dortmundu. Druhé místo získala CZ/SK výprava i na nedělním League Cupu v Utrechtu v této kategorii a o to se postaral Daniel Babinec (+40 CHP).
Opět do finále se tedy parádně probojoval Roman Garus se skóre 7-1-2 a z posledních dvou velkých turnajů si onesl v jeho věkové kategorii z celé Evropy i nejvíce bodů (za Utrecht +160 CHP, za Dortmund + 200 CHP).
Masters
Kategorie Masters je tradičně nejpočetnější a zaregistrovalo se do ní 1107 hráčů, z nichž na turnaj nastoupilo nakonec jen 860 hráču, a tak měla být bodována v této kategorii jen TOP256, čož bylo i celkem náročný. Nakonec byla bodována až TOP512, což 512 hráčům této kategorie pomohlo přilepšit si body do světového žebříčku. V kategorii Masters se zaregistrovalo nejvíce hráčů z Nizozemska, následovali hráči z Německa, Anglie, Francie, Belgie, Itálie, Španělska, Dánska, Polska, Česka, Švýcarska, Portugalska, Slovenska, Irska, Rakouska, Švédska, Finska, Norska, Maďarska, Číny , Jižní Afriky, Malty, Izraele, Brazílie, Ruska, Mexika, Kanady, Austrálie, Japonska a dalších.
Z CZ/Sk výpravy zahrál nejlépe Nick Bohdan, který se umístil v této kategorii na 114. místě se skóre 5-1-3 (+40 CHP). Na 141. místě (+30 CHP) se umístil další hráč ze Slovenska, a to Kristián Hodas, se skóre 5-2-2. Třetím nejlepším hráčem ze Slovenska kategorie Masters v TOP256 jsem se stal já (Karol Blesák) se skóre 4-1-4 a skončil jsem celkově na bodovaném 225. místě (+30 CHP). V bodované TOP512 se umístnili také Ján Vaľo a Liliana Imrichová.
Z české výpravy nejlépe zahrál opět Patrik Bartošovič, který se umístil celkem na 149. místě se skóre 5-2-2 (+30 CHP). Body z turnaje bral i Ondřej Škubal za 241.místo a skóre 5-3-1 (+30 CHP). V bodované TOP512 se umístnil také Petr Luba, Lukáš Novotný, Tomáš Kadeřábek i Michal Beno.
Naše výprava tedy opět zazářila hlavně v seniorské kategorii, ale bodovali v podstatě hráči ve všech věkových kategoriích. Na EUIC bude CZ/SK výprava opět početná a já přeji všem hráčům mnoho úspěchů, dobré hry a krásný turnaj.
Hodně štěstí na turnajích a vidíme se na EUIC v Londýně!
Karol Blesák
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.